OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start arrow O nas
Witamy w Kole PTTK Viator - Czerwonak

    W każdym z nas drzemie  niespokojny duch, który każe nam szukać, poznawać piękno naszej Ojczyzny i  świata. Dlatego wszystkie drogi,  ścieżki kuszą, aby na nie wstąpić i ruszyć naprzeciwko przygodzie. I właśnie na takich ścieżkach spotkało się kilka osób, którym ruch i zew przygody nie pozwala siedzieć spokojnie w domowych pieleszach.

W grupie wędruje się łatwiej.  Dlatego postanowiliśmy wspólnie realizować swoją pasję i powołaliśmy 19 kwietnia 2008 roku koło PTTK VIATOR w Czerwonaku, które działa w strukturach organizacyjnych Oddziału PTTK Poznań Nowe Miasto im. F. Jaśkowiaka.
Jesteśmy otwarci na wszelkie formy rodzinnej turystyki kwalifikowanej, lecz najmilsza jest nam turystyka kolarska. Dzięki rowerowi możemy dotrzeć w różne zakątki kraju, poznawać jego piękno, kulturę i zabytki. Także wyprawy zagraniczne nie są nam obce. Rower daje  poczucie wolności, niezależności, nie ma z nim większego kłopotu (naprawa, pielęgnacja).

I  najważniejsze - pomaga utrzymać dobrą sprawność fizyczną i zdrowego ducha.
Uprawiamy także inne formy aktywnej turystyki:  wędrówki piesze, górskie, kajakowe,  narciarskie.Obecnie koło zrzesza 26 członków, w różnym przedziale wiekowym od 15 do 7..... lat. Dwoje z nas posiada uprawnienia Przodownika Turystyki Kolarskiej, oraz jedna osoba jest przewodnikiem miejskim (Poznań).

Mimo krótkiego stażu, jako grupa jesteśmy organizatorem cyklu „Szlakami Powstania Wielkopolskiego” , „Poznajemy szlaki turystyczne Puszczy Zielonka”, współorganizatorem wycieczek, rajdów organizowanych przez Oddział PTTK Poznań Nowe Miasto. Współpracujemy z Urzędem Gminy Czerwonak, Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej Akwen w Czerwonaku, z Urzędem Miasta i Gminy Skoki, ze Związkiem Międzygminnym „ Puszcza Zielonka” przygotowując i prowadząc trasy rowerowe.
Jesteśmy uczestnikami różnych zlotów i wycieczek rowerowych organizowanych na terenie całego kraju.

Naszym celem jest popularyzacja czynnego, rodzinnego wypoczynku poprzez różne formy turystyki,   głównie  kolarskiej, a także pokazanie piękna naszej „Małej Ojczyzny” Gminy Czerwonak i Puszczy Zielonka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pozytywnie „zakręconych” poszukiwaczy piękna i przygód na nasze wspólne  wyprawy.

Zobacz Kalendarz Imprez

 
« poprzedni artykuł