OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start arrow Relacje z wypraw arrow Bliższe - Wielkopolska arrow IV Cysterski Rajd pieszo-rowerowy 11.09.2010
IV Cysterski Rajd pieszo-rowerowy 11.09.2010 PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
19.09.2010.


Zgodnie z zapowiedziami w słoneczny sobotni poranek miał miejsce IV Cysterski Rajd pieszo – rowerowy. Na starcie trasy „Opackiej” przy węźle szlaków rowerowych na J. Maltańskim, stawiło się 39 osób. Współorganizatorem rajdu, było Koło PTTK Viator.

Z małym, aczkolwiek mile widzianym opóźnieniem ruszyliśmy na szlak.

Mając po lewej stronie, J. Maltańskie, następnie Ogród Zoologiczny, szybko dotarliśmy na miejsce postojowe nad J. Swarzędzkim, aby uszczuplić zapasy z zabranych ze sobą „spiżarni”. Słońce zaczęło dogrzewać powietrze, więc zbędna odzież, wylądowała w sakwach. Przez Gruszczyn, Wierzenicę, Kliny, jadąc niejednokrotnie w błocie znaleźliśmy się na Maruszce. W Kamińsku spotkaliśmy się z pozostałymi zespołami rajdu, aby wspólnie w 147 osobowej grupie dojechać do mety przy leśniczówce Annowo. Po wymianie „wpisowego” na talony, każdy ze smakiem zjadł grochówkę i pączka oraz odebrał okolicznościowy znaczek rajdowy.

Przyszedł czas na konkurs z nagrodami z zakresu wiedzy na temat Zakonu Cystersów na okolicznych terenach. Najlepszym zawodnikiem okazał się nasz kolega Rysiu Purcha. Na trzecim miejscu uplasował się, Józek Witkowski, tuż za nimi była Kasia Hartman (wszyscy PTTK Viator). Znalazł się czas na wymianę doświadczeń z wyjazdów rowerowych, oraz temat sprzętu i nowości na rynku. Rajd dobiegał końca, droga powrotna należała do każdego według własnego uznania.

                                                                                                      Maciej Józefczak

Zmieniony ( 08.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »