OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start arrow Relacje z wypraw arrow Bliższe - Wielkopolska arrow Rowerowe spotkania na szlakach Puszczy Zielonka 10.10.2010
Rowerowe spotkania na szlakach Puszczy Zielonka 10.10.2010 PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
07.11.2010.

SPOTKANIA ROWEROWE NA TURYSTYCZNYCH SZLAKACH PUSZCZY ZIELONKA – 10.10.2010r.

W jesienny, niedzielny, mroźny poranek, aczkolwiek pogodny i słoneczny na starcie stawiło się 25 osób.

Jak zwykle przy IT w Owińskach, rozpoczęliśmy kolejne spotkanie na jednośladach w rekordowej, jak do tej pory liczbie uczestników.

Aby spóźnialskim nie było przykro, odczekaliśmy kilka minut i ruszyliśmy na naszych „dwukołowcach” w ostępy Puszczy Zielonki.

Przez park w Owińskach i groblę na wyrobiskach po żwirowych, mijając L. Potasze, miejscami zakopując się w piaskach leśnych traktów, dojechaliśmy do Ludwikowa. Można było spałaszować zabrane ze sobą smakołyki, schowane w sakwach i plecakach. Ruszyliśmy dalej mijając jedyne, znajdujące się tu zabudowania, podążając za prowadzącym grupę Rysiem, wyjechaliśmy w Dębogórze. Przez Karłowice, mając przez chwilę asfalt pod kołami, znaleźliśmy się w nieistniejącej dziś wsi Skorzęcin. Z byłego wyrobiska żwiru, a właściwie, z jego zboczy, można było podziwiać widok na okolicę. Wśród pól i przez fragment lasu, dojechaliśmy do Tuczna, tu w miejscowym sklepie uzupełniliśmy braki w organizmach. Następnie przez puszczańskie lasy dojechaliśmy do Maruszki. Tu nasz prezes przeprowadził loterię fantową – „każdy los wygrywa”. Obdarowani drobiazgami w dobrych humorach rozjechaliśmy się do domów. Był to ostatni w tym roku wyjazd z cyklu „Spotkania Rowerowe na Turystycznych Szlakach Puszczy Zielonka”. Do zobaczenia w marcu 2011r..

                                                            Maciej Józefczak

Zmieniony ( 08.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »