OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start arrow Relacje z wypraw arrow Bliższe - Wielkopolska arrow Rowerowe Spotkania na Szlakach Puszczy Zielonka - kwiecień 2013 - relacja
Rowerowe Spotkania na Szlakach Puszczy Zielonka - kwiecień 2013 - relacja PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Józefczak   
20.04.2013.
Druga niedziela kwietnia,

zgromadziła w Owińskach 25 osób, chcących spędzić wolny czas, wspólnie pedałując po Puszczy Zielonka. W tym roku, dopiero kwiecień, przegonił zimę, a wraz z nią grubą warstwę śniegu. Wreszcie słońce coraz częściej wygląda za chmur i już mocna grzeje.

          Śródleśne drogi są jeszcze bardzo miękkie i trudno się nimi poruszać na rowerach. Dlatego też, niedzielna trasa biegła w miarę możliwości drogami asfaltowymi lub gruntowymi, ale na obrzeżu lasu. 

Z Owińsk przez Annowo dojechaliśmy do Czerwonaka, który pokonaliśmy „górnym tarasem”. Rozkopaną ulicą Szkolną dotarliśmy do Kicina, dalej przez Kliny, Mielno, Wierzonkę, Karłowice, Kołatkę do Tuczna. Przed miejscowym sklepem zrobiliśmy dłuższy popas. Niektórzy uczestnicy od tego miejsca obrali inny „kurs”. My pojechaliśmy niebieskim szlakiem pieszym do Ludwikowa. Tutejsza polana, osłonięta dookoła lasem, aż prosiła, aby choć chwilę się zatrzymać i wystawić twarze do świecącego słońca. Dalej przez Maruszkę, dotarliśmy do Kicina i tym samym zatoczyliśmy pętlę.

Do zobaczenia w drugą niedzielę maja.

 

                MAciej

Zmieniony ( 06.05.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »