OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start
Rowerowe spotkania na szlakach Puszczy Zielonka 12-05-2024 PDF Drukuj Email
Redaktor: Izabela Jankowska   
28.04.2024.
Zapraszam na...
kolejne spotkanie rowerowe na szlakach Puszczy Zielonka.

Spotkamy się w niedzielę 12.05.2024 r. o godz. 10:00 przy pałacu w Owińskach.

Będzie to okazja do poznania legendy o Górze Anny: https://turystyka.puszcza-zielonka.pl/legendy-puszczy-zielonki/gora-anny/

Jednak ten rajd będzie dość wyjątkowy, ponieważ trochę mniej pojeździmy, trochę więcej poznamy okolicę. Otóż odwiedzimy alpaki Państwa Buczyńskich:

Wysłuchamy historii, dowiemy się, w jakim celu chowa i hoduje się te zwierzęta. Będzie również możliwość ich nakarmienia (dostaniemy tacki m.in. z marchewką), dotknięcia, a może i nawet wyprowadzenia na spacer. Jest jedno "ale" - spotkanie jest płatne. Koszt: 40 zł/osoby. W związku tym, że konieczne jest ustalenie, ile osób pojawi się w gospodarstwie, wyjątkowo proszę o zadeklarowanie chęci udziału w rajdzie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 maja poprzez formularz -> klik.

W zależności od tego, ile czasu zejdzie nam na spotkanie z alpakami, proponuję później podjechać do Kicina. Tak się składa, że na 12 maja 2024 r. przewidziano uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy kościół w Kicinie. Na godzinę 14:30 przewidziana jest biesiada z tej okazji. Szczegóły wydarzenia są opisane na plakacie -> klik.

Wstępny plan więc wygląda tak:
  • 10:00 zbiórka przy pałacu w Owińskach,
  • ok. 11:00-12:00 alpaki,
  • ok. 14:30 biesiada w Kicinie.

Trasa przejazdu: Owińska - Dziewicza Góra - Wierzonka - Kicin - ...?
Zmieniony ( 05.05.2024. )
 
następny artykuł »