OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start arrow Relacje z wypraw arrow Bliższe - Wielkopolska arrow Rowerowe spotkania na szlakach Puszczy Zielonka 11.04.2010
Rowerowe spotkania na szlakach Puszczy Zielonka 11.04.2010 PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
24.04.2010.

Zgodnie z terminarzem, w niedzielę 11.04.2010, odbyło się drugie spotkanie rowerowe na Turystycznych Szlakach Puszczy Zielonka.

Na starcie, przy punkcie informacji turystycznej w Owińskach, stawiło się 6 osób.

Po odczekaniu kilku minut na spóźnialskich, ruszyliśmy, aby „zaczerpnąć” wiosny w lasach puszczy.

Przez Bolechówko, L. Bolechowo, dotarliśmy do mało znanego, a dlatego, że głęboko ukrytego w lesie J. Bolechowskiego. Uzupełniliśmy płyny z naszych termosów, pogoda, mimo, że wiosna w pełni, nie rozpieszcza nas. Temperatura ok. 6 st. C i lekko padający deszcz. Mimo tego spokojnym tempem, chłonąc zapach budzącego się do życia lasu, udaliśmy się przez Rakownię do Okońca. Minęliśmy J. Miejskie, Florydę, aby na kolejny popas stanąć w Pławnie. Następnie popedałowaliśmy, znowu w las. W otoczeniu pięknej dębiny wybiła godzina 12.00, co skłoniło nas do zatrzymania i uczczenia 2 minutami ciszy, ofiar tragicznej w skutkach katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W chwilę później byliśmy na Maruszce, umówiliśmy się na kolejne spotkanie, udaliśmy się w stronę domów.

 

                                                                                                                                             Maciej Józefczak

Zmieniony ( 08.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »