OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Start arrow Relacje z wypraw arrow Bliższe - Wielkopolska arrow Zlot na CSR Owińska 02 - 04.07.2010
Zlot na CSR Owińska 02 - 04.07.2010 PDF Drukuj Email
08.07.2010.W dniach 02 – 04 lipca odbył się Ogólnopolski Zlot Turystów Kolarzy na Cysterskim Szlaku Rowerowym zorganizowany przez koło PTTK VIATOR w Czerwonaku, przy wsparciu

UG w Czerwonaku, Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka, Oddziału PTTK Poznań Nowe Miasto i dyrektora szkoły podstawowej w Owińskach Pana Marka Kaniewskiego, który użyczył szkołę na bazę Zlotu.

Uczestnicy Zlotu, a przybyli oni między innymi z Gliwic, Piły, Trzcianki w piątkowy wieczór zwiedzili zespół pocysterski w Owińskach, podziwiali pięknego „Bartka”, podumali nad ruinami kościoła św. Mikołaja, a na koniec skorzystali z ciepłej wody na kąpielisku Akwen Tropicana.

W drugim dniu Zlotu, o godz. 9.00 spod punktu IT w Owińskach ruszyliśmy na trasę CSR do Skoków. Po drodze skorzystaliśmy z kąpieli w jeziorze w Okońcu, zjedliśmy pyszne drożdżówki na parkingu w Dąbrówce Kościelnej. A w Rejowcu, w drewnianym kościele byliśmy gośćmi księdza Proboszcza, który przybliżył nam dzieje kościoła.W Skokach zjedliśmy obiad i powróciliśmy na bazę do Owińsk. Wieczór spędziliśmy przy ognisku i domowym bigosie.

W niedzielę, trzeciego dnia zlotu pojechaliśmy do Murowanej Gośliny, gdzie odbywał się wyścig kolarzy MTB. Po wspólnym zdjęciu i honorowym starcie pojechaliśmy krótszą trasą na Dziewiczą Górę. Z wieży widokowej mogliśmy podziwiać ogrom Puszczy Zielonki , piękno gminy Czerwonak i panoramę miasta Poznania. O godz. 13 byliśmy już z powrotem na bazie. Nadszedł czas pożegnania. Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się w przyszłym roku na drugiej części CSR.   GALERIA

                Do zobaczenia na szlaku.

                                                      Komandor Zlotu Ryszard Walerych

Zmieniony ( 08.07.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »