OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Z domu do domu. Wędrówka 2018.

Tym razem w rekordowym tempie powstała relacja. A to zasluga Anety.

Była wytrwała w codziennym "raportowaniu".

Z domu do domu. Wędrówka 2018

Zapraszamy na relację z naszego wyjazdu po Żuławach, Warmii, Suwalszczyźnie, Mazurach.

Czytaj całość
 
Czechy2017

Relacja Czechy 2017....

Czechy 2017

Czytaj całość
 
XL Zlot "Bądź turystą w swoim mieście", 21.02.2016 r. - fotorelacja

Cóż to był za rajd!

Zacznijmy od początku. W dniu 21.02.2016 r. odbył się XL Zlot "Bądź turystą w swoim mieście". W ramach tej imprezy została wytyczona trasa rowerowa, którą uczestników poprowadziły dwie członkinie Koła PTTK Viator. Zbiórka miała miejsce przy stacji kolejki parkowej Maltanka. Stamtąd rowerzyści podążyli nad rzekę Wartę, gdzie mogli zapoznać się z niedawno otwartym, wschodnim odcinkiem tzw. Wartostrady. Następnie, poprzez most biskupa Jordana, uczestnicy dotarli do Rezerwatu Archeologicznego, który znajduje się na Ostrowie Tumskim. Tam obejrzeli film przedstawiający początki państwa polskiego. Po zwiedzeniu muzeum, grupa ruszyła w dalszą podróż. Trasą biegnącą wzdłuż ul. Eskowskiego i ul. Pólnocnej oraz przez wzgórze św. Wojciecha, dotarli do mety zlokalizowanej w Zespole Szkół Sportowych nr 2 przy ul. Niepodległości. Na miejscu czekał już ciepły poczęstunek oraz herbata i kawa. Następnie część uczestników zlotu wybrała się na dodatkową wycieczkę. Najpierw grupa podjechała na znajdującą się nieopodal Cytadelę, gdzie właśnie rozpoczynała się inscenizacjia "Bitwa o Poznań 2016". Pretekstem do zorganizowania rekonstrukcji była 71. rocznica zakończenia walk o Poznań w 1945 roku. Dalej, poprzez tor saneczkowy, ul. Winogrady i ul. Wilczak, grupa dotarła nad rzekę Wartę. Stamtąd, drogą rowerową biegnącą wzdłuż ul. Lechickiej, uczestnicy dojechali na Naramowice. Kolejnym celem stała się estakada kolejowa. Następnie malowniczą trasą, biegnącą wzdłuż rzeki Warty, rowerzyści dotarli do lasu. Podziwiając po drodze piękne widoki oraz gminę Czerwonak, widoczną po drugiej stronie rzeki, dojechali do drogi, na której wytyczony jest Nadwarciański Szlak Rowerowy. Jadąc znów przez las, jednocześnie zataczając pętlę, rowerzyści znaleźli się na ul. Rubież. Następnie wyruszyli w stronę centrum Poznania i z uśmiechami na twarzach, rozjechali się do swoich domów.

Zapraszamy do fotorelacji z rajdu -> klik.

Materiał przygotowany przez STK -> klik.

Link do filmiku prezentującego wschodni odcinek Wartostrady -> klik.

 
Niedziela z Viatorem - relacja.

W dniu 15 stycznia 2017 r., w ramach 'niedzieli z Viatorem', odbył się spracer po terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. 

Zapraszamy do lektury relacji ze spaceru. Kliknij -> tutaj.

 
Kalendarz imprez na 2017 r.

Koło PTTK „Viator” im. Ryszarda Walerycha w Czerwonaku znajduje się w strukturach Oddziału Środowiskowego PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka. Przedstawiamy kalendarz imprez na 2017 rok. Pozycje wyróżnione na zielono to imprezy organizowane przez Koło PTTK Viator.

Pobierz

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 46