OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
XL Zlot "Bądź turystą w swoim mieście", 21.02.2016 r. - fotorelacja

Cóż to był za rajd!

Zacznijmy od początku. W dniu 21.02.2016 r. odbył się XL Zlot "Bądź turystą w swoim mieście". W ramach tej imprezy została wytyczona trasa rowerowa, którą uczestników poprowadziły dwie członkinie Koła PTTK Viator. Zbiórka miała miejsce przy stacji kolejki parkowej Maltanka. Stamtąd rowerzyści podążyli nad rzekę Wartę, gdzie mogli zapoznać się z niedawno otwartym, wschodnim odcinkiem tzw. Wartostrady. Następnie, poprzez most biskupa Jordana, uczestnicy dotarli do Rezerwatu Archeologicznego, który znajduje się na Ostrowie Tumskim. Tam obejrzeli film przedstawiający początki państwa polskiego. Po zwiedzeniu muzeum, grupa ruszyła w dalszą podróż. Trasą biegnącą wzdłuż ul. Eskowskiego i ul. Pólnocnej oraz przez wzgórze św. Wojciecha, dotarli do mety zlokalizowanej w Zespole Szkół Sportowych nr 2 przy ul. Niepodległości. Na miejscu czekał już ciepły poczęstunek oraz herbata i kawa. Następnie część uczestników zlotu wybrała się na dodatkową wycieczkę. Najpierw grupa podjechała na znajdującą się nieopodal Cytadelę, gdzie właśnie rozpoczynała się inscenizacjia "Bitwa o Poznań 2016". Pretekstem do zorganizowania rekonstrukcji była 71. rocznica zakończenia walk o Poznań w 1945 roku. Dalej, poprzez tor saneczkowy, ul. Winogrady i ul. Wilczak, grupa dotarła nad rzekę Wartę. Stamtąd, drogą rowerową biegnącą wzdłuż ul. Lechickiej, uczestnicy dojechali na Naramowice. Kolejnym celem stała się estakada kolejowa. Następnie malowniczą trasą, biegnącą wzdłuż rzeki Warty, rowerzyści dotarli do lasu. Podziwiając po drodze piękne widoki oraz gminę Czerwonak, widoczną po drugiej stronie rzeki, dojechali do drogi, na której wytyczony jest Nadwarciański Szlak Rowerowy. Jadąc znów przez las, jednocześnie zataczając pętlę, rowerzyści znaleźli się na ul. Rubież. Następnie wyruszyli w stronę centrum Poznania i z uśmiechami na twarzach, rozjechali się do swoich domów.

Zapraszamy do fotorelacji z rajdu -> klik.

Materiał przygotowany przez STK -> klik.

Link do filmiku prezentującego wschodni odcinek Wartostrady -> klik.

 
Niedziela z Viatorem - relacja.

W dniu 15 stycznia 2017 r., w ramach 'niedzieli z Viatorem', odbył się spracer po terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. 

Zapraszamy do lektury relacji ze spaceru. Kliknij -> tutaj.

 
Kalendarz imprez na 2017 r.

Koło PTTK „Viator” im. Ryszarda Walerycha w Czerwonaku znajduje się w strukturach Oddziału Środowiskowego PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka. Przedstawiamy kalendarz imprez na 2017 rok. Pozycje wyróżnione na zielono to imprezy organizowane przez Koło PTTK Viator.

Pobierz

 
Finlandia 2016

Po wielu bojach, tych w podróży, i tych przy komputerze, w końcu JEST...

Zapraszamy do lektury z wyprawy po kraju jezior i...

relację można pobrać tutaj

 
Międzynarodowa Konferencja Rowerowa - relacja.

W dniu 13 lutego 2016 r. w Poznaniu, podczas targów Tour Salon 2016 - Targi Regionów i Produktów Turystycznych, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Rowerowa pt. "Pora na rowery! Czy turystyka rowerowa może być markowym produktem turystycznym w Polsce?".

Międzynarodowa Konferencja Rowerowa - Poznań, 13.02.2016 r.

Konferencja dedykowana była przedstawicielom stowarzyszeń zrzeszających miłośników turystyki rowerowej. W związku z tym nie mogło i nas tam zabraknąć. Podczas konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z tematami związanymi z promocją turystyki rowerowej, wykorzystaniem transportu publicznego dla turystyki rowerowej oraz możliwościami walorów turystycznych Polski w rozpowszechnianiu tej formy turystyki. Teamtykę turystyki rowerowej i związane z nią zagadnienia przybliżyli: przedstawiciel Europejskiej Federacji Cyklistów; Dyrektor European Greenways Association; Wiceprezes Europejskiej Federacji Cyklistów, Environmental Partnership Association; Dyrektor ZOPOT w Sztokholmie; reprezentant Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu; reprezentant Stowarzyszenia Greenways Polska, Environmental Partnership Association; Dyrektor ROT Świętokrzyskiego, a także reprezentant Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Po zakończeniu prelekcji odbyła się ożywiona dyskusja, podczas której omawiano zagadnienia przedstawione w prezentacjach, a także wskazano problemy, z jakimi na co dzień zmagają się turyści rowerowi.

Z materiałami zaprezentowanymi podczas konferencji można zapoznać się pod poniższym linkiem -> kliknij.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 71