OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Finlandia 2016

Po wielu bojach, tych w podróży, i tych przy komputerze, w końcu JEST...

Zapraszamy do lektury z wyprawy po kraju jezior i...

relację można pobrać tutaj

 
Międzynarodowa Konferencja Rowerowa - relacja.

W dniu 13 lutego 2016 r. w Poznaniu, podczas targów Tour Salon 2016 - Targi Regionów i Produktów Turystycznych, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Rowerowa pt. "Pora na rowery! Czy turystyka rowerowa może być markowym produktem turystycznym w Polsce?".

Międzynarodowa Konferencja Rowerowa - Poznań, 13.02.2016 r.

Konferencja dedykowana była przedstawicielom stowarzyszeń zrzeszających miłośników turystyki rowerowej. W związku z tym nie mogło i nas tam zabraknąć. Podczas konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z tematami związanymi z promocją turystyki rowerowej, wykorzystaniem transportu publicznego dla turystyki rowerowej oraz możliwościami walorów turystycznych Polski w rozpowszechnianiu tej formy turystyki. Teamtykę turystyki rowerowej i związane z nią zagadnienia przybliżyli: przedstawiciel Europejskiej Federacji Cyklistów; Dyrektor European Greenways Association; Wiceprezes Europejskiej Federacji Cyklistów, Environmental Partnership Association; Dyrektor ZOPOT w Sztokholmie; reprezentant Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu; reprezentant Stowarzyszenia Greenways Polska, Environmental Partnership Association; Dyrektor ROT Świętokrzyskiego, a także reprezentant Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Po zakończeniu prelekcji odbyła się ożywiona dyskusja, podczas której omawiano zagadnienia przedstawione w prezentacjach, a także wskazano problemy, z jakimi na co dzień zmagają się turyści rowerowi.

Z materiałami zaprezentowanymi podczas konferencji można zapoznać się pod poniższym linkiem -> kliknij.

 
XIX Wielkopolski Rajd "Dokarmiamy zwierzęta", 07.02.2016 r. - fotorelacja

W dniu 7 lutego 2016 r. wybraliśmy się na pierwszy w tym roku rajd organizowany przez Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka. Rowerzyści mieli do wyboru dwie trasy: III - rozpoczynającą się w Poznaniu oraz IV - mającą swój początek w Czerwonaku. Obie były prowadzone przez członkinie Koła PTTK Viator. Na trasie nr IV uczestnicy mogli podziwiać m.in. drewniany kościół pw. św. Józefa w Kicinie oraz drewniany kościół pw. św. Mikołaja w Wierzenicy. Następnie poprzez Aleję Filozofów i Wzgórze Krasińskiego, w towarzystwie stada danieli, dotarli do Polany Zabytkowego Dębu. Stamtąd drogami gruntowym poprzez Uzarzewo, Sarbinowo i Sokolniki Gwiazdowskie dojechali do celu swej podróży. Meta rajdu znajdowała się w Schronisku dla Zwierząt w Skałowie koło Kostrzyna. Na miejscu czekał na wszyskich ciepły poczęstunek. Następnie chętni zostali oprowadzeni po obiekcie przez Dyrektora Schroniska, Pana Pawła Kubiaka. Była to dla nas pierwsza okazja, aby poznać to miejsce, które swoją działalność rozpoczęło w dniu 4 października 2015 r.

Zapraszamy do fotorelacji z rajdu (obejmuje trasę nr IV) -> klik.

Link do wydarzenia na stronie schroniska -> klik.

 
Spacer noworoczny, 24.01.2016 r. - fotorelacja

Nasza grupa rowerowa postanowiła tym razem zostawić swoje ukochane jednośliady w domu i wybrać się na pieszą wyprawę. W tym celu w dniu 24 stycznia 2016 r. spotkaliśmy się przy przystani kajakowej "Binduga" w Mściszewie. Pomimo śnieżnej aury - pogoda i humory dopisały. Nagrodą za przebyte wspólnie kilometry po okolicznym lesie były poczęstunek oraz ognisko. Stół uginał się pod ciężarem sałatek, przetworów domowych oraz różnego rodzaju ciast i ciasteczek. Każdy próbował, degustował, bądź konsumował te pyszności. Zgromadzone w ten sposób kalorie spaliliśmy tańcząc przy ognisku. Atmosfera była iście gorąca!

Zapraszamy do fotorelacji ze spaceru noworocznego -> klik.

 
Rajd Noworoczny wraz z "Rowerowym Poznaniem", 09.01.2016 r. - fotorelacja

'Viatorowcy' już drugi raz w tym roku wybrali się na noworoczny rajd rowerowy. Spotkanie miało miejsce 9 stycznia 2016 r. (sobota). Tym razem organizatorem był Rowerowy Poznań. Na starcie zjawiło się 19 osób gotwych do pojęcia niełatwego zadania. Musieli oni zmierzyć się z dość trudnymi przeciwnikami, jakimi okazali się: lód i śnieg. Niestrudzonym rowerzystom udało się wygrać tę niełatwą walkę przy okazji pokonując trasę: Poznań (Park Sołacki - Golęcin - os. Strzeszyn Grecki - ul. Jastrowska - ul. Walecka (ależ tutaj było ślisko!) -Strzeszyn - Psarskie) - Kiekrz- Rogierówko - Chyby - Baranowo - Poznań (Wola - Jeżyce - Park Sołacki).

Zapraszamy do fotorelacji z rajdu noworocznego -> klik.

Link do wydarzenia na facebook'u -> klik.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 77